Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  695 425 124

Wycieczki po poznaniu

Dostosowuję program zwiedzania do Państwa potrzeb. W zależności od profilu grupy układam indywidualny program zwiedzania Poznania. Aby poznać dogłębnie miasto należałoby spędzić w nim przynajmniej dwa dni, a nawet po latach pobytu człowiek zawsze odkryje nowe niepoznane zakątki. W celu ukazania jak największej liczby ciekawych miejsc oferuję Państwu wycieczki tematyczne oraz ogólne po mieście. Trasy zostaną dostosowane w zależności od czasu, jaki Państwo chcą poświęcić na zwiedzanie Poznania.

 

Przykłady standardowych tras wycieczek po Poznaniu:

 1. Jednogodzinne-obejmujące jeden obszar miasta
  • Ostrów Tumski-Katedra wraz z Podziemiami i Złotą Kaplicą-W tym miejscu ponad 1050 lat temu zaczęła się historia. Nie tylko miasta, ale całego kraju. Właśnie Ostrów Tumski to Obok Gniezna i Giecza obszar, gdzie kształtowało się Państwo Polskie.
   Czas zwiedzania 1,5 godziny
  • Stary Rynek-Fara-Dawne Kolegium Jezuickie-Stary Browar-Najbardziej znane obiekty w Poznaniu.
   Czas zwiedzania 2 godziny
  • Ring Cesarski wraz z Zamkiem (szczegółowo)-Reprezentacyjne poniemieckie budowle na miejscu dawnej fortyfikacji.
   Czas zwiedzania 2 godziny
  • Rezerwat Meteoryt Morasko-5000 lat temu w dalekiej przestrzeni międzyplanetarnej zaczyna się historia Poznania. To nie żart.  Właśnie wtedy na północne rubieże Poznania spadł meteoryt, największy z dotychczas znalezionych na obszarze Polski. Uderzył on w największe wniesienie wału moren czołowych  w rejonie Poznania Górę Moraską oraz inne okoliczne wzniesienia. Pamiątką po tym uderzeniu jest zespół 7 kraterów z największym o średnicy 100m. Jest to jedno z nielicznych miejsc w Europie,  gdzie znajdują się dobrze zachowane ślady zderzenie meteorytu z ziemią.
   Czas zwiedzania 2 godziny
  • Fort Winiary (Cytadela) Dziś obszar centralnego fortu Winiary zajmuje park o powierzchni około 100 ha. W swoim czasie największy fort w Europie. Decyzja o budowie twierdzy zapadła po wojnie Napoleońskiej i Kongresie Wiedeńskim, kiedy wytyczone zostały nowe granicę w Europie. Po wojnie Francusko-Pruskiej twierdza została zmodernizowana. W swojej formie przetrwał do końca drugiej wojny światowej. Od lat 60 został przebudowany na park.

Forty okalające miasto przetrwały do dnia dzisiejszego i stopniowo przechodzą

 

 • Główne atrakcje: Ostrów Tumski-Katedra-Stary Rynek-Fara-Dawne Kolegium Jezuickie-Wzgórze Przemysła- Jest to wycieczka po najstarszej części miasta ukazująca jego początki oraz ślady początków państwa polskiego.
  Czas zwiedzania 3 godziny
 • Miasto Lokacyjne Stary Rynek-Fara-Dawne Kolegium Jezuickie-Wzgórze Przemysła-Dawne mury miejskie-Miasto średniowieczne. Czas zwiedzania 2-3 godziny
 • Stary Rynek-Fara-Dawne Kolegium Jezuickie-Wzgórze Przemysła-Plac Wolności-Średniowiecze oraz wiek 19
  Czas zwiedzania 3 godziny

 

 • Ostrów Tumski-Katedra-Stary Rynek-Fara-Dawne Kolegium Jezuickie-Wzgórze Przemysła-Plac Wolności-Ring Cesarski-Poznań w Pigułce. Od początków Państwa do końca Wielkiej Wojny.

Czas zwiedzania 5 godzin.

 

Wycieczki po Poznaniu